O Sobie

 

Urodziłam się całkiem zwyczajnie i gdybym nie wierzyła w horoskopy rzekłabym nawet, że nie ma to najmniejszego znaczenia kiedy i gdzie. Zawsze byłam zdania, że suche fakty niewiele mogą o człowieku powiedzieć, nierzadko za to tworzą fałszywe wyobrażenia. Najciekawsze pytanie z serii moich ulubionych brzmi: kim jesteś? I podczas gdy mój umysł pracuje na pełnych obrotach by w jednym zdaniu kompleksowo ująć naturę mojej skromnej osoby, pada naraz pytanie pomocnicze: z zawodu, kim jesteś? A to całkiem proste, i znowu udało mi się prześlizgnąć po powierzchni, myślę odpowiadając zdawkowo.

Gdyby jednak zajrzeć nieco głębiej, poniżej tafli wody, w której wpierw zobaczysz odbicie jedynie własnej twarzy, chwilę potem ujrzysz całkiem inny, bogaty, fascynujący i niepowtarzalny świat, jaki każdy człowiek nosi w sobie, choć nielicznym pozwala go dostrzec.

Kim zatem jestem?

Parę metrów pod powierzchnią wody znajduje się marzyciel, poszukiwacz prawdy, ale także uciekinier z tego świata, którego nieraz trzeba zamykać żeby nie sabotował powrotu do rzeczywistości. Kiedy jestem tu i teraz wówczas staram się usilnie zdusić nerwusa i poskromić złośnicę, najbardziej jednak nie lubię apatycznej pani depresji… na tą ciężko znaleźć lekarstwo, a przez kraty prześlizguje się jak podstępny duch.

Jako remedium na powyższe panie mogę powiedzieć, że lubię w sobie dążenie do odkrycia własnej prawdy, pomimo wielu przelanych łez, nadal walczę… Lubię małe zwycięstwa nad sobą, z których jestem dumna i ciągle chcę więcej… W końcu lubię być dobrą osobą, choć nie zawsze mi to wychodzi…

Obawiam się że tyle musi ci wystarczyć drogi czytelniku, gdyż głębiej już nie zejdę, bo nie starczyłoby mi powietrza ni odwagi by się wynurzyć.

Pozdrawiam cię ciepło.

Magdalena Janczewska

Moje inne oblicze można podejrzeć na mojej stronie internetowej:

 

www.domwrozki.pl